ZT600S 2.4 inch TFT Screen Fixed Wireless GSM Business Phone, Quad band: GSM 850/900/1800/1900Mhz(Black)
Availability: 100 in stock
SKU: S-KP-0605 Category:
1. Primary Function: Wireless GSM Business Phone
2. GSM Compatibility: Quad band GSM 850/900/1800/1900Mhz
3. SIM Slots: 2
4. Screen Size: 2.4 inch
5. Power Source: Wall adapter or internal 3.7V 1000mAh li-ion battery
6. Battery Talking Time: 2-3 hours
7. Battery Standby Time: up to 48 hours
8. Dimensions: H:190 x W:170 x D:50 (mm)
Package Contents
1. GSM Desk fixed wireless phone x 1
2. EU Power Adapter x 1
3. User Manual x 1
4. Battery x 1
5. Antenna x 1
6. Handle line x 1
Key Technical index:
1. Networks support: GSM 850/900/1800/1900Mhz
2. Frequency range:
– GSM 850MHz(Transmits: 824-849MHz,Receives:869-894MHz)
– GSM 900MHz(Transmits: 890-915MHz,Receives:935-960MHz)
– GSM 1800MHz(Transmits: 1710-1785MHz,Receives:1805-1880MHz)
– GSM 1900MHz(Transmits: 1850-1910MHz,Receives:1930-1990MHz)
3. Voltage: DC 5V
4. Talk time: 2-6 hours
5. Charging time: 6 hours
6. Power consumption:Static<=25mA Emission: <=500mA
7. Peak poer consumption: 025W/05W
8. Relative Humidity: 10% ~ 95%
9. Receiving sensitivity: -106db
10. Antenna increment: All directions: 3.5db, Certain / selection: 12db
Features:
1. Large, easy to read,four lines, backlight LCD with status icons
2. Choice ring sounds, Power on/off
3. Caller ID
4. Lock national call
5. Lock card, lock phone, lock keyboard
6. Speed dial
7. Missed call,received call,dialed call and call duration
8. Long battery stand-by and talk time
9. Speaker Phone
10. Adjustable ring and voice volume
11. AC Power Supply
12. Menu driven interface for easy operation and configuration
Specification:
Package Weight
One Package Weight 0.76kgs / 1.67lb
One Package Size 28cm * 22cm * 7cm / 11.02inch * 8.66inch * 2.76inch
Qty per Carton 10
Carton Weight 8.90kgs / 19.62lb
Carton Size 46cm * 37cm * 30cm / 18.11inch * 14.57inch * 11.81inch
Loading Container 20GP: 522 cartons * 10 pcs = 5220 pcs
40HQ: 1212 cartons * 10 pcs = 12120 pcs
Weight 0.758 kg
Dimensions 28 × 22 × 7 cm
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “ZT600S 2.4 inch TFT Screen Fixed Wireless GSM Business Phone, Quad band: GSM 850/900/1800/1900Mhz(Black)”